O skórę szyi należy dbać tak samo regularnie i dokładnie, jak o skórę twarzy. Jest bowiem bardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i o wiele szybciej starzeje się. Sprawdź, co zrobić, żeby skóra szyi była zdrowa i piękna. Poznaj najlepsze kosmetyki, triki i zabiegi pielęgnacyjne.

Czemu pielęgnacja szyi jest ważna?

Na skórze szyi i dekoltu jest o wiele mniej gruczołów łojowych niż na twarzy. Z tego powodu nie jest w stanie wytworzyć naturalnej bariery hydrolipidowej, która by ją ochraniała i nawilżała. Co więcej, latem dekolt i szyja są odsłonięte, co sprzyja działaniu promieni słońca. Skóra szybciej przesusza się, powstają zmarszczki i przebarwienia. Skóra na tych częściach ciała jest cieńsza, przez co bardziej podatna na uszkodzenia, i z mniejszą ilością włókien kolagenowych.

Jak dbać o skórę szyi w domu?

Do domowej pielęgnacji skóry szyi wybieraj kremy o gęstej konsystencji. Ich działanie będzie polegało na odżywianiu, nawilżaniu i ochronie. Takie kosmetyki zawierają antyoksydanty w postaci witamin A, C i E oraz mikroelementów (cynk, selen, kwas ferulowy, flawonoidy). O skórę szyi zadbają też oleje półschnące i nieschnące. Pomocne mogą się okazać: olej ze słodkich migdałów, olej z pestek moreli, olej makadamia, olej z awokado, olej z pestek brzoskwini i olej ryżowy.

Na skórze szyi pojawiły się stany zapalne? Jak najszybciej znajdź ich przyczynę i dopasuj pielęgnację lub leczenie u dermatologa. Pamiętaj też, że na szyję i dekolt nie można wykonywać peelingów ziarnistych, ziołowych, z kwasami AHA i BHA o dużym stężeniu i z kwasem TCA. Skóra jest zbyt delikatna na działanie takich substancji.

Czy w pielęgnacji skóry szyi można stosować jakieś specjalne składniki? Tak, są to retinol i kremy z filtrami UV. Pierwszy ze składników działa przeciwzmarszczkowo i chroni przed słońcem. Drugi zapobiega powstawaniu przebarwień, wiotczeniu skóry i hamuje procesy starzeniowe.

Pielęgnacja szyi w salonie kosmetycznym

W profesjonalnej pielęgnacji szyi pomogą ci ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Podczas zajęć zostanie sprawdzone ustawienie twojej głowy i napięcie mięśni, określona prawidłowa postawa i ewentualne schorzenia. Fizjoterapeuta dobierze odpowiednie ćwiczenia i pomoże w doborze suplementów.

O kondycję skóry szyi zadbają też zabiegi z wykorzystaniem światła LED, mikrowibracji i złuszczania (Bloomea), nakłuwanie skóry i wprowadzanie do niej odżywczych substancji (mezoregeneracja), masaż anti-anging, fale radiowe, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, a także joga twarzy (facefitness).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *