Menu

Jak zapuścić brwi? Wypróbowane patenty i sposoby

brwi.jpg

Już od kilku sezonów panuje moda na gęste brwi. Na topie jest również makijaż brwi i makijaż permanentny. Jednak co zrobić, gdy Matka Natura cię obdarzyła nas pięknymi brwiami, a oprawa oczu to dwie bardzo cienkie i mocno wygięte kreseczki? Poznaj sposoby zapuszczania brwi.

Przygotuj się na to, że zapuszczanie brwi to bardzo żmudny proces. Upłynie jeszcze dużo czasu, zanim zobaczysz zadowalające efekty. Najtrudniejsze jest zrezygnowanie z regulowania brwi. Nie wolno ci usuwać nawet tych włosków, które wyrastają na środku nieruchomej powieki. Jeżeli będziesz cierpliwa, to po jakimś czasie zobaczysz, że brwi same nabierają właściwych kształtów. Pamiętaj także o tym, że wyrywanie włosów wyrastających nad łukiem brwiowym jest niedopuszczalne.

Przydadzą ci się gadżety do modelowania brwi. Jednym z nich jest trymer, czyli mały nożyk, za którego pomocą przycina się włoski bez ich wyrywania. Taki rodzaj modelowania jest zupełnie bezbolesny i bezinwazyjny oraz bezpieczny dla skóry. Dzięki systematycznemu używaniu trymera w bardzo krótkim czasie będziemy mogły zmienić kształt brwi, i to bez konieczności zapuszczania i regulowania włosków.

Jeżeli planujesz zapuścić brwi, to warto wypróbować olejki kosmetyczne i odżywki. Olejek rycynowy stymuluje wzrost nowych włosków oraz wzmacnia mieszki i cebulki włosowe. Do tego ma działanie nawilżające i odżywcze. Stosując takie produkty, należy uzbroić się w cierpliwość. Naturalne składniki w nich zawarte działają o wiele wolniej niż ich chemiczne odpowiedniki. Są jednak bezpieczniejsze, nie powodują podrażnień i pozytywnie oddziałują na brwi.

Przed makijażem przeczesz brwi za pomocą małej szczoteczki. W ten sposób uzyskasz idealny kontur łuku brwiowego i wymodelujesz niesforne włoski. O wiele łatwiej będzie ci także pomalować brwi. Cieniami lub kredką zakryjesz włoski, które podczas zapuszczania wyrosły pod łukiem brwiowym. Ostatecznym rozwiązaniem jest makijaż permanentny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *