Menu

Microblading, czyli jak skorygować kształt brwi?

 

microbladingCo zrobić, jeśli Matka Natura nie obdarowała cię pięknymi brwiami? Możesz codziennie malować je cieniami lub kredkami lub udać się na zabieg makijażu permanentnego, czyli microblading. Efekt końcowy z pewnością cię zachwyci.

Czym jest microblading?

Microblading to zabieg, podczas którego linergistka (specjalistka od makijażu permanentnego) koryguje kształt łuku brwiowego. Brwi staną się symetryczne, gęściejsze i ładniejsze. Microblading polecany jest wszystkim kobietom i mężczyznom, a zwłaszcza tym, którzy stracili brwi w wyniku przebytych chorób lub nieumiejętnej regulacji. Pamiętaj, aby zebrać jak najwięcej informacji o salonie kosmetycznym, w którym chcesz poddać się zabiegowi, sprawdzić kwalifikacje personelu i dowiedzieć się, jakiej jakości kosmetyki są tam stosowane.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka przeprowadza wywiad z klientką. Rozmowa ma na celu wykluczenie schorzeń, które są przeciwwskazaniami do zabiegu. Zalicza się do nich między innymi: chorobę nowotworową, bliznowce, ciążę, laktację. Następnie na brwi nakłada się maść znieczulającą, dobiera się pigment i za pomocą specjalnej linijki rysuje się kontur brwi. Microblading wykonuje się za pomocą maszynki do tradycyjnego tatuażu. Urządzenie składa się ze specjalnego pióra oraz mikroostrza zbudowanego z małych igiełek ułożonych w jednej linii. Pod skórę wprowadzana jest substancja koloryzująca, a po zakończeniu zabiegu skóra na łuku brwiowym nacierana jest pigmentem.

Microblading nie jest bezbolesnym zabiegiem. W zależności od renomy salonu kosmetycznego i stosowanych produktów cena zabiegu waha się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. W koszty wliczony jest już zabieg uzupełniający, który wykonuje się po miesiącu. Efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat. Po zabiegu o brwi należy dbać, nakładając na nią maść z witaminą A. Dopóki skóra nie zagoi się, nie wolno korzystać z basenu, siłowni, sauny i kosmetyków peelingujących. Microblading trwa około dwóch godzin, a wizyta uzupełniająca – ok. 1,5 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *