Skóra ciała często się wysusza. Nie potrzeba do tego wiele – za suche powietrze w pomieszczeniach, zbyt wysokie lub niskie temperatury, zła temperatura wody, nieprzyjazne kosmetyki do mycia ciała, a nawet nieodpowiedni płyn do płukania ubrań. Często zapominamy też o kremowaniu ciała. Wówczas pojawia się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia naskórka, swędzenie, pieczenie, podrażnienia oraz suchość i szorstkość. Aby szybko zregenerować skórę i zabezpieczyć ją przed kolejnymi podrażnieniami – warto wypróbować suchy olejek do ciała. Jeśli nie wiesz, co to jest, jak działa i czy warto go zakupić – przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest suchy olejek do ciała i czym się różni od tradycyjnego?

Naturalne olejki są doskonałymi kosmetykami – działają cudownie nie tylko a skórę, ale również na włosy, paznokcie, twarz, przesuszone i spękane pięty… innymi słowy jest to ratunek dla zmęczonej, skóry. Wiele z nich zadba też o delikatną skórę maluszka – są bezpieczne, nie powodują uczuleń ani podrażnień i świetnie chronią naskórek noworodka, który nie wytworzył jeszcze swe unikalnej bariery ochronnej.

Idealnie byłoby używać olejków na co dzień – nawet tuż przed wyjściem, aby „nosić” je przez cały dzień i „dokarmiać” skórę kompletem dobrych kwasów tłuszczowych, fitosteroli i flawonoidów, witaminami i minerałami. Wiele olejów działa też antyseptycznie. Byłyby idealne jako balsam do ciała gdyby nie… tłusta warstwa, która pozostaje na naskórku po aplikacji. Jeśli wyobraziłaś sobie tłuste, nieestetyczne i ciężkie do usunięcia plamy na odzieży – trafiłaś w sedno. To właśnie główny mankament naturalnych olejków.

Na szczęście firmy kosmetyczne postanowiły wyjść naprzeciw tej niedogodności. Tak powstał suchy olejek do ciała: działa zupełnie jak klasyczne kosmetyki tego. Suche olejki – podobnie jak ich „tłuści” protoplaści – zawierają parafinę i oleje roślinne, ale dodatkowo są one wzbogacone o suche emolienty. To właśnie te „magiczne” składniki sprawiają, że w przeciwieństwie do zwykłych suche olejki nawilżają skórę, a jednocześnie nie pozostawiając na niej uczucia lepkości.

Suchy olejek do ciała – jak działa? Właściwości olejku z suchymi emolietnatmi

Suchy olejek do ciała zawiera takie samo stężenie cennych kwasów tłuszczowych z grupy Omega oraz witamin i minerałów, co jego gesta, tłuściejsza wersja. Jest on często uwodorniony, a obecność suchych emolientów i składników które wzmacniają absorpcje olejków sprawia, ze skóra otrzymuje wszystkie składniki odżywcze i rewitalizujące, ale nie jest natłuszczona na powierzchni. Olejki doskonale się wchłaniają. Swoim działaniem i właściwościami przypominają tradycyjny balsam do ciała, dlatego nie plamią a ni nie tłuszczą odzieży. Ich zaletą jest również to, ze zawierają nie jeden, lecz komplet kilku a nawet kilkunastu odpowiednio dobranych olejków, które uzupełniają się o właściwości regenerujące.

Suchy olejek do ciała – jak go stosować?

Suche olejki do ciała są wydane inaczej, niż tradycyjne. Najczęściej zamyka się je w buteleczkach z rozpylaczem (atomizerem), dzięki czemu aplikacja jest bardzo komfortowa: wystarczy rozpylić olejek na skórze i delikatnie go wmasować w ciało, aby szybciej się wchłonął.

Olejek można stosować nawet kilka razy w ciągu dnia – nie ma obawy, że przeciąży skórę lub zadziała komedogennie. Jeśli chcesz zintensyfikować jego działanie – możesz go również łączyć z balsamem do ciała, kemem do rąk lub do twarzy. Będzie też idealny w roli dyscyplinującej i nabłyszczającej włosy odżywki.

Suchy olejek do ciała – naprawdę nie tłuści ubrań? [opinie o olejkach]

Olejek do ciała w sprayu jest bardzo popularnym kosmetykiem. Wiele dziewczyn chwali go sobie zwłaszcza po okresie zimowym, kiedy skóra szybciej się przesuszała i ulegała podrażnieniom. Suche olejki zbierają doskonałe opinie jako kosmetyk chroniący i pielęgnujący skórę latem, zwłaszcza po kąpielach słonecznych. Ochroni też włosy przed zgubnym wpływam słońca. Suchy olejek dobrej jakości jest bardzo wydajny – nie tłuści ubrań, nie przeciąża skóry. Można go stosować również w pielęgnacji twarzy i włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *