Każda skóra ma inne potrzeby, ale jedna jest zdecydowanie wspólna dla każdej cery i wieku: ochrona przeciwsłoneczna. Ważne, aby zawsze, nawet zimą, używać kremu z SPF, który jest wystarczająco wysoki do współczynnika nasłonecznienia. A co z pozostałą pielęgnacją, której skóra potrzebuje latem?
Filtry przeciwsłoneczne mają różne pochodzenie
Na rynku dostępnych jest nieskończenie wiele różnych rodzajów filtrów przeciwsłonecznych i chociaż wszystkie mają jedną wspólną funkcję, a mianowicie ochronę skóry przed słońcem, to wykazują też inne właściwości. Dlatego poruszanie się w gąszczu kosmetyków z filtrem może być nieco trudne. Sprawdź poniżej, który najlepiej pasuje do Twojej skóry i Twoich potrzeb.
Kremy przeciwsłoneczne dla tych, którzy przebywają w dużym mieście
Lato w mieście to m.in. wizyty w kawiarniach, zakupy i spacery po miejskich zakamarkach i parkach. A w bonusie również klimatyzacja, smog, drobinki spalin z samochodów, zanieczyszczone powietrze, dym i kurz, który osadza się na powierzchni skóry i sprawia, że staje się ona szara, matowa i podrażniona. Ratunkiem może być Twój krem przeciwsłoneczny! Wybierz odżywczy filtr z antyoksydantami, które neutralizują szkodliwe związki z powietrza. Często mają one działanie anti-pollution, więc tworzą barierę dla toksyn i smogu.
Bezzapachowy filtr przeciwsłoneczny
W kremach przeciwsłonecznych (i wszystkich innych kremach) funkcją perfum i aromatów jest po prostu nadanie produktowi ładnego zapachu, który służy też często zamaskowaniu nieprzyjemnego zapachu składników aktywnych… Perfumy same w sobie nie mają jednak żadnego działania odżywczego ani ochronnego, więc można z nich łatwo zrezygnować. Jeżeli masz wrażliwą skórę, która nie toleruje perfum, lub po prostu nie lubisz pachnących kremów, możesz wybrać bezzapachowe kremy przeciwsłoneczne. Mają takie w ofercie firmy typu Clinique, Derma S Solution, a nawet Nivea.
Krem przeciwsłoneczny dla tych, którzy nie chcą plam pigmentacyjnych
Kiedy Twoja skóra jest wystawiona na słońce, tworzy barwnik (melaninę), który działa jak naturalny czynnik słoneczny i zapobiega przenikaniu części szkodliwych promieni w głąb skóry. Zazwyczaj daje równomierną opaleniznę, ale czasami produkcja melaniny wariuje. Powstaje zbyt dużo pigmentu, który zamienia się w ciemne plamy na skórze. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim filtry o niskim faktorze raczej nie są dla Ciebie. Twój wybór powinien zaczynać się przynajmniej od faktora SPF30.
Lekki filtr przeciwsłoneczny dla tłustej cery
Jeśli w masz tłustą skórę, to wiesz aż za dobrze o nieprzyjemnym działaniu filtrów przeciwsłonecznych. W większości są one ciężkie, emolientowe i komedogenne, a także tłuste, więc nasilają błyszczenie tłustej skóry.
Na szczęście możesz już wybierać wśród kremów przeciwsłonecznych, opracowanych z myślą o tłustej cerze. Na przykład ultralekki krem Kiehl’s, który szybko wnika w skórę i nie pozostawia białych plam ani nieprzyjemnego tłustego filmu.
Filtr przeciwsłoneczny + skuteczny anti-aging
Czy to możliwe? Ależ oczywiście! Nawilżenie, odżywienie i składniki spowalniające starzenie współtworzą już formuły kremów przeciwsłonecznych! I są tak skuteczne, że mogą wiele zdziałać dla Twojej skóry. Warto pamiętać o tym, ze już sam filtr o odpowiednim faktorze chroni skórę przed fotostarzeniem. Kremy z SPF mogą dodatkowo zawierać też kolagen, witaminę C, E i roślinne antyoksydanty.
Dodaj komentarz