Soda oczyszczona jest produktem chętnie wykorzystywanym nie tylko w kuchni, lecz także w codziennej pielęgnacji. Znajduje się w każdym domu, a nie wszyscy wiedzą o jej dobroczynnych właściwościach. Ma zastosowanie w pielęgnacji skóry, włosów i nie tylko. Sprawdź, do czego możesz jej użyć.

Soda oczyszczona jest niezbędna w kuchni. Ma również szereg innych zastosowań. Sprawdza się świetnie na przebarwienia, radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami… lecz ma też szereg innych zalet.

Właściwości sody oczyszczonej

Soda oczyszczona sprawdza się w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Przede wszystkim działa oczyszczająco, dlatego sprawdza się w pielęgnacji jamy ustnej. Usuwa przebarwienia na zębach i paznokciach, a ze względu na swoje oczyszczające właściwości można stosować ją także do mycia włosów!

Zastosowanie sody oczyszczonej

Możesz wykorzystać sodę w pielęgnacji na wiele sposobów. Na przykład:

Soda na przebarwienia

Soda ma rozjaśniające właściwości, dlatego radzi sobie z przebarwieniami na skórze, zębach i paznokciach.

Soda na niedoskonałości

Ze względu na oczyszczające właściwości sprawdzi się w leczeniu trądziku i zaskórników. Nadaje się również do pielęgnacji przetłuszczającej się skóry. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę sody w szklance wody, nałożyć punktowo na niedoskonałości, a po 15 minutach dokładnie spłukać. Najpierw sprawdź, czy nie jesteś uczulony na sodę. Zbyt częste stosowanie specyfiku może nadmiernie wysuszyć skórę, więc stosuj ją nie częściej niż raz w tygodniu.

Soda w pielęgnacji jamy ustnej

Produkt pomaga w pielęgnacji zębów i jamy ustnej, ponieważ działa antybakteryjnie i odkażająco. Przygotuj płukankę z sody oczyszczonej, wykorzystując łyżeczkę sody i szklankę przegotowanej wody.

Soda oczyszczona na włosy

Właściwości sody można wykorzystać także w pielęgnacji włosów. Przygotuj roztwór sody z 1 łyżeczki i 1 szklanki przegotowanej wody. Sody można użyć zamiast suchego szamponu, ponieważ doskonale pochłania nadmiar sebum, oczyszcza skórę głowy i pochłania resztki kosmetyków. Soda wysusza, więc nie można stosować jej zbyt często.

Soda na paznokcie

Paznokcie zżółkły po ciemnym lakierze? Soda oczyszczona sobie z tym poradzi, rozjaśniając płytkę paznokcia. Połącz 2 łyżeczki sody z łyżką wody utlenionej, następnie nałóż na paznokcie na 20 minut i dokładnie spłucz. Do sody oczyszczonej można dodać soku z cytryny.