Wybór idealnego tuszu do rzęs nie jest łatwy. Każda z kobiet wielokrotnie mogła się już przekonać, że nawet produkty reklamowane przez znane osobistości, mogą okazać się całkowitym przeciwieństwem doskonałości. Przeglądając dostępne na rynku opcje, niejedna z pań mogła doświadczyć przysłowiowego zawrotu głowy. Z tego też względu powstał ranking, który pozwoli wyróżnić tusze najlepsze i oddzielić je od tych, które tej jakości sobą nie reprezentują.

TOP 5 tuszy do rzęs, które warto mieć w swojej kosmetyczce

Na podstawie opinii znalezionych w sieci, a poniekąd także na podstawie analizy składu, działania i jakości poszczególnych tuszy do rzęs, udało się wybrać aż 5 produktów, które każda kobieta może mieć w kosmetyczce. Jak do tej pory, poniższe produkty okazały się być niezawodne, choć nie wszystkie z nich pozbawione są wad.

1. Tusz do rzęs Nanolash

nanolash mascara

Jednym z popularniejszych produktów stał się tusz do rzęs Nanolash. Nie da się ukryć, że to właśnie on zbiera same pozytywne opinie wśród kobiet. Panie mogą wybrać jedną z dwóch wersji tego produktu.

Mowa tu o:

Tusz do rzęs Nanolash wyróżnia się świetnie wyprofilowaną szczoteczką. Wykonana jest z silikonu i posiada precyzyjnie rozstawione włókna. Dzięki temu nie sprawia ona większych problemów podczas aplikacji i rozprowadzania produktu, a także umożliwia uchwycenie najkrótszych włosków.

Na uznanie zasługuje także ponadprzeciętnie wysoka trwałość produktu. Panie, które korzystają z tuszu do rzęs Nanolash jasno wskazują, że  on nie kruszy się i nie osypuje. Maskara również nie rozmazuje się podczas kontaktu z wilgocią.

2. Lashcode Mascara

Lashcode Mascara to tusz o działaniu wydłużająco-pogrubiającym. Jest to produkt, który również może pochwalić się wyjątkowo pozytywnymi opiniami większości kobiet, które z niego korzystają.

Tusz cechuje się dobrze wyprofilowaną, silikonową szczoteczką. Nie pozostawia ona grudek, a także świetnie rozczesuje włoski, zapobiegając ich sklejaniu się. Jest to z pewnością jedna z największych zalet tego produktu.

Jeśli chodzi o trwałość, to tutaj również nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Produkt się nie osypuje i nie kruszy. Panie nie wskazywały także na to, by Lashcode Mascara rozmazywała się pod wpływem wyższych temperatur.

3. L’Oreal Panoramic Curl Mascara

L’Oreal Panoramic Curl Mascara jest również jednym z popularniejszych kosmetyków do wykonania makijażu rzęs. Teoretycznie, jest on dostępny w praktycznie każdej drogerii – stacjonarnej lub internetowej.

Jest to tusz do rzęs, który ma włoski wydłużyć i optycznie zagęścić. Wiele kobiet wskazuje jednak na to, że niezbędne jest nałożenie dwóch warstw produktu, by uzyskać zadowalający efekt. Jednocześnie niewątpliwą zaletą tego produktu jest jego szczoteczka. Jest ona charakterystycznie wyprofilowana i posiada zwężany czubek. To z kolei znacznie ułatwia wykonanie estetycznej i czystej aplikacji.

Panie nie są do końca zadowolone z trwałości produktu. Ma się on osypywać i kruszyć pod koniec dnia, co jest jego największym mankamentem.

4. Clarins Be Long Mascara

Clarins Be Long Mascara to dość intrygujący produkt, który ma cechować się działaniem wydłużającym. Jednocześnie panie nie są z niego zbytnio zadowolone. Wskazują przede wszystkim na fakt, że tusz do rzęs zaczyna się osypywać już po kilku godzinach od nałożenia. Nie da się także uniknąć odbijania się na powiekach.

Niemniej jednak tusz Clarins Be Long Mascara posiada dość dobrze wyprofilowaną szczoteczkę. Pozwala ona na uchwycenie nawet najkrótszych włosków w kąciku oka. Dodatkowo wystarczy jedynie jedna warstwa produktu, by uzyskać zamierzony efekt wydłużenia rzęs.

5. Guerlain Cils D’Enfer

Guerlain Cils D’Enfer to produkt dość mało znany, aczkolwiek niektóre z kobiet już mają jego test za sobą. Z pewnością jest to tusz wyjątkowo trwały. Jednak może się zdarzyć, że w konfrontacji z wyższymi temperaturami, może on zacząć pozostawiać ślady na powiece. Panie nie mają większych zarzutów co do konsystencji, składu lub szybkości wysychania tuszu Guerlain Cils D’Enfer.

Największym mankamentem produktu wydaje się być sama szczoteczka, co można wywnioskować z opinii większości kobiet. Jest ona dość puszysta, a także posiada gęsto osadzone, sztywne włókna. W przypadku pań, które mają opadającą powiekę, może ona generować pewne trudności podczas aplikacji.

Podsumowanie

Powyższy ranking powstał głównie po to, by pomóc kobietom w podjęciu odpowiedniej decyzji odnośnie wyboru idealnego tuszu do rzęs. Każda z kobiet jednak powinna dokładnie przemyśleć, czego oczekuje od maskary, a następnie przetestować kilka produktów.

Bez wątpienia tusz do rzęs Nanolash stał się niekwestionowanym liderem wśród użytkowniczek i to właśnie o nim można znaleźć najprzychylniejsze opinie. Warto więc sprawdzić go samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *