Jesteś w pracy i masz ochotę na jabłko, ale żeby umyć ręce, musisz pokonać dwa piętra? Kolega częstuje Cię ciastkiem w samochodzie? Właśnie pogłaskałaś psa, a w domu nie ma wody? To tylko nieliczne sytuacje, gdy musisz umyć ręce, ale nie chcesz lub nie możesz korzystać z bieżącej wody i mydła. Wtedy bardzo przydaje się żel antybakteryjny do mycia rąk. Chcesz wiedzieć, co to jest żel antybakteryjny do mycia rąk, jakie ma właściwości i jaki wybrać?
Żel antybakteryjny do mycia rąk – co to jest?
Żel antybakteryjny do mycia rąk to preparat powstały na bazie alkoholu, który usuwa ze skóry dłoni większość bakterii i wirusów. Jego konsystencja jest lekka, dzięki czemu żel dobrze się rozprowadza. Żel antybakteryjny do rąk zwykle ma dozownik i nieduże opakowanie, które ułatwiają aplikację preparatu w niedogodnych warunkach.
Żel antybakteryjny do rąk jest dobrą alternatywą dla umycia rąk, gdy nie mamy takiej możliwości, czyli:
- podczas wycieczki po lesie,
- w czasie wyprawy rowerowej,
- w podróży,
- po kontakcie ze zwierzętami,
- przed przygotowaniem lub spożywaniem posiłku,
- przed kontaktem z dziećmi,
- podczas awarii wody.
Żel antybakteryjny do mycia rąk – właściwości
Żel antybakteryjny do mycia rąk ma właściwości dezynfekujące i nie wymaga użycia wody. Szybko schnie i pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Żel antybakteryjny do mycia rąk zawdzięczają silne działanie antybakteryjne wysokiej zawartości alkoholu. Z kolei gliceryna sprawia, że preparat nie wysusza delikatnej skóry dłoni, a naskórek jest miękki i elastyczny. Wiele żelów zawiera ekstrakt z aloesu, który ma właściwości łagodzące, nawilżające i przeciwzapalne. Żel antybakteryjny do mycia rąk to także liczne składniki kompozycji zapachowej.
Jaki żel antybakteryjny do mycia rąk wybrać? Żel żelowi nierówny
Pamiętajmy, że są żele antybakteryjne do mycia rąk lepsze i gorsze. Zanim dokonamy wyboru, powinniśmy przeczytać skład i unikać takich substancji jak:
- benzophenone-1, czyli jednego z chemicznych filtrów UV, które przyczyniają się do zmian hormonalnych,
- triclosan, który powoduje alergie i zaburzenia hormonalne oraz zwiększa ryzyko nowotworów.
Dodaj komentarz