Czy wiesz, że nowym trendem w Azji jest ostatnio ‘igari makeup’ Japońska technika nakładania różu do policzków zyskała kilka kontrowersyjnych nazw, chociażby „drunk blush” czy „hangover makeu”. Trend narodził się w 2018 roku w Japonii pod nazwą ‘igari’ w nawiązaniu do słynnej japońskiej wizażystki Igari Shinobu, a w 2022 roku podbił TikToka i stał się viralem.

Chociaż nie jest pewne, czy to faktycznie Igari Shinobu wymyśliła ten look, klientela modelek i celebrytów Igari sprawiła, że nakładanie różu jej techniką stało się jednym z największych trendów w makijażu nie tylko w Japonii, ale także w Korei Południowej. Ten globalny trend silnie nawiązuje do japońskiego stylu, a wielu wizażystów i entuzjastów makijażu używa go jako odniesienia do stworzenia własnej wersji japońskiego „igari makeup”.

Wizażystka Igari Shinobu nadal jest wdzięczna swoim fanom za nazwanie trendu jej imieniem, nawet po wielu latach jej makijażowego debiutu.

Jak wygląda makijaż igari?

Ponieważ w makijażu azjatyckim najważniejszym punktem są zwykle oczy, to, co nazywa się „drunk blush”, naśladuje silny, ale naturalny rumieniec, który zwykle nabywa się, gdy ktoś jest pod wpływem alkoholu. Miękka, młodzieńcza i mocno zarumieniona skóra — to główny cel makijażu igari.

Technika nakładania róży w stylu „igari” polega na aplikacji kosmetyku tuż pod linią rzęs i tuż nad kością policzkową jako przedłużenie cienia do powiek. Większość pigmentu skupia się tylko na górnych częściach policzków, aby zapewnić uroczy, młodzieńczy wygląd. Dla spójności makijaży można nałożyć ten sam kolor na powieki czy czubek nosa.

Porównaniu do koreańskiej ‘szklanej skóry’, wygląda prawie mokro, Japonia preferuje trend „mochi skin”, w którym lekko matowe wykończenie jest tym najbardziej pożądanym.

Najprostszy sposób na look w stylu Igari Shinobu:

Jak dokładnie odtworzyć idealny makijaż igari, zainspirowany oryginalną techniką Igari Shinobu? Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku.

Japońskie piękno często koncentruje się na pielęgnacji skóry, ponieważ jest to najważniejszy krok w każdym makijażu. Przygotuj swoją buzię dokładnie oczyszczając skórę. Nałóż bazę i nie zapomnij o kremie z filtrem UV.

Wybierz podkład o lekkim kryciu i satynowym wykończeniu. Aby osiągnąć naturalny efekt, nałóż jedną, cienką warstwę podkładu (preferowane są również kremy BB i CC ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne), aby zapewnić jak najlżejsze krycie, ale wyrównać koloryt skóry. Pomiń konturowanie twarzy i skup się wyłącznie na różu.

Konturowanie i nakładanie rozświetlacza nie jest tak pożądane, jak w zachodnim makijażu. Delikatnie podkreślone brwi i pomalowane rzęsy mają za zadanie uzupełnić raczej neutralną i nieskomplikowaną bazę. Jednak jeśli lubisz konturowanie, możesz je wykonać, o ile pamiętasz, że minimalizm jest kluczem do looku w stylu Igari, który odtwarzasz.

Za pomocą różu w kremie lub różu w kamieniu, dodaj twarzy rumieńców, aplikując go jednym ruchem na szczyty kości policzkowych oraz tuż pod brwiami (na kształt litery C). Dodaj trochę koloru na nos oraz powieki – możesz również użyć różu zamiast cienia do powiek. Nałóż bezbarwny, różowy lub brzoskwiniowy błyszczyk do ust, dodając im pulchności, jednak zachowując bardzo subtelny i dziewczęcy look.