Trądzik, podstępna choroba, atakuje nie tylko w wieku młodzieńczym. Cierpią na nią nawet dorośli. Jeżeli na twojej skórze pojawiły się niedoskonałości, to sprawdź, co zmienić w pielęgnacji, jakie kosmetyki zastosować i jakich składników używać, żeby znów mieć ładną i zdrową cerę, i to niezależnie od wieku.
Trądzik młodzieńczy – charakterystyka
W przypadku trądziku młodzieńczego niedoskonałości pojawiają się w strefie T (jest to środkowa część twarzy obejmująca czoło, nos i brodę), na dekolcie i na plecach. Cechuje go silny łojotok oraz zmiany ropne, grudki, krostki, zaskórniki i rozszerzone pory.
Jak pielęgnować cerę trądzikową nastolatek?
W pielęgnacji podstawowej podejmij następujące kroki:
- Żel lub pianka – skórę oczyszczaj z użyciem wody i kosmetyków o działaniu antybakteryjnym i o lekkiej formule
- Tonik – wybierz taki, który odświeży skórę i złagodzi stany zapalne
- Krem na dzień – najlepszy będzie krem regulujący wydzielanie sebum i lekko nawilżający
- Maski oczyszczające – do stosowania przynajmniej raz w tygodniu, mają działanie łagodzące, matujące i lecznicze
Do pielęgnacji uzupełniającej wybierz następujące produkty: płyn micelarny do demakijażu, serum łagodzące stany zapalne, regenerujący skórę krem na noc, preparat punktowy przyspieszający gojenie niedoskonałości.
Skórę objętą trądzikiem młodzieńczym należy chronić przed: nadmiernym wysuszeniem, działaniem produktów z alkoholem, dotykaniem w trakcie dnia, wyciskaniem zmian ropnych.
Roślinne składniki a trądzik młodzieńczy
W pielęgnacji i leczeniu skóry trądzikowej duże znaczenie mają roślinne składniki. Szukaj więc kosmetyków z zawartością:
- prebiotyków – wpływają na rozwój prawidłowej mikroflory bakteryjnej, wzmacniają i chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;
- hydrolat z liści oczaru – aktywuje podziały komórkowe, regeneruje, przyspiesza leczenie stanów zapalnych;
- glinka kambryjska – działa przeciwzapalnie, oczyszczająco i odżywczo;
- ekstrakt z huby – hamuje rozwój bakterii i zwęża pory, poprawia krążenie i dotlenia skórę;
- papaina i bromelaina – znajdują się w papai i ananasie, a są dodawane do masek enzymatycznych, rozpuszczają zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Dodaj komentarz