Te zielone liście zawierają moc dobroczynnych składników. Nic tak dobrze nie pielęgnuje skóry, jak aloes. Warto mieć ją w domu lub kupić w aptece żel aloesowy. Moc korzyści i naturalna pielęgnacja – Twoja skóra za to odpłaci się pięknym, promiennym wyglądem na długi czas. Jak stosować aloes w pielęgnacji?
Właściwości kosmetyczne aloesu
Aloes zawiera cenne witaminy, aminokwasy, minerały, enzymy i kwasy tłuszczowe. Żel z liści wykazuje przeciwzapalne, kojące, nawilżające i łagodzące właściwości. Między innymi:
- nawilża skórę na cały dzień,
- łagodzi stany zapalne i podrażnienia,
- przyspiesza gojenie się ran,
- zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi świąd,
- sprawdza się po depilacji,
- zmniejsza sińce i cienie pod oczami,
- działa przeciwzapalnie,
- regeneruje naskórek,
- ujednolica koloryt skóry, zmniejszając widoczność blizn,
- jest bogaty w cenne składniki odżywcze,
- wygładza skórę i sprawia, że jest miękka w dotyku.
Aloes na twarz: dla kogo?
Aloes nadaje się do każdego rodzaju cery, ponieważ jest lekki, delikatny i niekomedogenny. Warto pamiętać, że nawilżenia potrzebuje także tłusta cera. Aloes radzi sobie z suchymi skórkami, podrażnieniami i zaczerwienieniem skóry oraz świetnie radzi sobie z zaskórnikami, trądzikiem i innymi niedoskonałościami.
Aloes wspiera regenerację naskórka, rozjaśnia przebarwienia, likwiduje blizny po trądziku, a także łagodzi wszelkie zmiany alergiczne. Idealny w pielęgnacji ziemistej, zmęczonej skóry, która potrzebuje odżywienia i regeneracji.
Żel aloesowy można stosować w każdym wieku, o każdej porze dnia i nocy. Silnie nawilżające składniki sprawdzą się u każdego, a szczególnie u osób, które mają przesuszoną cerę. Cera trądzikowa natomiast skorzysta z przeciwzapalnych i łagodzących właściwości aloesu. Tłusta i dojrzała zyska cenne nawilżenie i regenerację. Roślina na pewno nie zapcha porów, dzięki czemu skóra będzie mogła oddychać.
Aloes: na jakie problemy?
Aloesowa kuracja jest idealna dla:
- skóry suchej, odwodnionej,
- skóry, której brakuje sprężystości i jędrności,
- skóry podrażnionej, zaczerwienionej,
- skóry trądzikowej,
- skóry szarej, zmęczonej, wiotkiej,
- skóry z przebarwieniami i zmarszczkami,
- opuchlizny i sińców pod oczami.
Aloes na twarz: jak stosować?
Można stosować aloes bezpośrednio na twarz. Odciąć kawałek listka i pobrać sok lub kupić żel aloesowy, który można nabyć w aptece lub drogerii.
Żel aloesowy sprawdza się w funkcji kremu do twarzy. Można postawić na krem z drogerii. Ważne, aby miał bogaty skład, zapewniał odpowiednie nawilżenie skóry i był bogaty w różne, cenne składniki odżywcze.
Aloes działa przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo. Nie zapycha porów, więc jest idealny dla osób z cerą problematyczną. Ponadto żel aloesowy sprawdza się w pielęgnacji delikatnej, wrażliwej skóry pod oczami.
Aloes sprawdzi się jako baza pod olejek. Wtedy skóra jeszcze lepiej przyjmie cenne składniki oleju. Zadbasz o nawilżenie, odżywienie i ochronisz cerę przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami. Zabezpieczysz ją przed promieniowaniem UV. Żel aloesowy nie pozostawia na skórze tłustego filmu, szybko się wchłania, więc w ekspresowym tempie można cieszyć się jego właściwościami.
Aloes jest idealny na trądzik, stany zapalne, wypryski i inne niedoskonałości. Najlepiej sięgnąć po aloes, który mamy na parapecie w doniczce. Odetnij liść, a miąższ przykładaj w miejsca zmian skórnych – efekt niesamowity.
Aloesowe maseczki do twarzy nawilżają, oczyszczają i sprawdzają się u każdego. Można nasączyć nim maseczkę w płachcie i nałożyć na twarz albo połączyć je z glinkami kosmetycznymi.
Dodaj komentarz