Nie lubisz marnować czasu na poranne układanie włosów? Jest na to sposób! Fryzura do spania to najlepsze rozwiązanie, aby rano mieć ładne włosy. Dzięki odpowiednim wiązaniom pasm możemy osiągnąć efekt kręconych, prostych lub delikatnie falowanych kosmyków. Sprawdź, jak zabezpieczyć włosy przed uszkodzeniami podczas snu i jaką fryzurę wykonać, aby rano uzyskać pożądany efekt.

Odpowiedni dobór fryzury do spania to naprawdę ważna kwestia, choć mogłoby się wydawać – błaha. Profesjonaliści z salonów fryzjerskich wielokrotnie przypominają, że spanie w rozpuszczonych włosach nie jest dobrym pomysłem. Podczas snu często zmieniamy swoją pozycję, a wtedy włosy są najbardziej podatne na uszkodzenia, jak wyrywanie, zagniecenie czy wykruszanie. Dlatego też rozpuszczona fryzura do spania sprawia, że rano nie wyglądamy spektakularnie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych trików, dzięki którym rano obudzisz się z taką fryzurą, jaką sobie wymarzysz. Zaoszczędzisz czas, bo nie stracisz go na modelowanie włosów o poranku.

Jaka fryzura do spania?

Bardzo przydatne akcesoria to między innymi czepek do spania. Sprawdzają się głównie u kobiet, które mają bujne loki, ale podczas snu ich struktura się zniekształca. W efekcie po przebudzeniu prezentują się naprawdę źle. Dzięki czepkowi zminimalizujesz tracie włosów o poduszkę, więc rano nie będą napuszone. Po nocy w satynowym czepku fale pięknie ułożą się na głowie.

Przydatne są również satynowe lub jedwabne poszewki na poduszki, które zminimalizują tarcie. Możliwe, że czepek jest dla Ciebie mało przyjemną i estetyczną opcją. Zainwestuj w zmianę poszewek, a na pewno materiał zmniejszy uszkodzenia nocne uszkodzenia struktury włosów.

Jak związać włosy, żeby rano były kręcone?

Jeżeli chcesz mieć kręcone włosy po przebudzeniu, musisz zrobić fryzurę, która zajmie niecałe 10 minut. Jesteś zabiegana i nie chcesz marnować czasu na stylizację o poranku? Możesz łatwo z tego wybrnąć, ponieważ wystarczy związać włosy w warkocz tuż po umyciu. Wbrew pozorom to bardzo komfortowa fryzura do spania – wystarczy, że warkocz będzie luźny. Pozostaw luźne kosmyki, dzięki czemu efekt loków będzie delikatniejszy i o wiele bardziej naturalny.

Zamiennikiem warkocza może być kok, który również sprawi, że włosy się zakręcą. Zrób go na czubku głowy, a fryzura zyska maksimum objętości. Pamiętaj, aby wszystkie pasma opleść gumką i zebrać je w koka. Wystające kosmyki mogą się nie pokręcić i odróżniać od innych.

Jak związać włosy, żeby rano były proste?

To nieco bardziej skomplikowana sprawa. Możesz jedynie uczesać je w taki sposób, aby rano kręciły się jak najmniej, jednak nie zahamujesz naturalnych mechanizmów. Jeżeli na co dzień masz na głowie burzę loków, to fryzura do snu nie powstrzyma ich od kręcenia się.

Twoje włosy nie mają takich skłonności? Zwiąż je w kucyk. Zrób go na czubku głowy i przerzuć pasma za poduszkę, aby na nich nie leżeć. Jeżeli chcesz wykonać fryzurę do spania, dzięki której włosy rano będą proste, dokładnie wysusz włosy zaraz po umyciu i użyj szczotki modelującej. Suche włosy są o wiele mniej podatne na odkształcenia.