Menu

Jak ukryć rozszerzone pory? Przydatne i proste triki

skora.jpg

Kobiety nie marzą o niczym innym, jak o pięknej i zadbanej cerze. Jednak największą ich zmorą są rozszerzone pory. I co wtedy robią? Stosują proste triki, dzięki którym ich skóra jest nieskazitelnie gładka, a makijaż perfekcyjny. Sprawdź, jak ukryć widoczne pory skóry.

Po pierwsze, baza wygładzająca pod makijaż

Zastosuj bazę silikonową, która wyrówna powierzchnię skóry, zakryje niedoskonałości i zmniejszy widoczność porów. Pamiętaj jedynie o prawidłowym demakijażu – produkty tego typu mogą zapychać i być nieco problematyczne. A jak zaaplikować bazę silikonową? Niewielką ilość produktu nanieś opuszkami palców i dokładnie wklep w skórę. Jeżeli chcesz, użyj gąbeczki Beautyblender. Nigdy nie mieszaj bazy silikonowej z podkładem, ponieważ obydwa kosmetyki mogą zbrylać się. Wygładzające bazy to: POREfessional marki Benefit, Gosh Foundation Primer Classic i Gosh Velvet Touch Foudndation Primer Atni Wrinkle.

Po drugie, podkłady

Wybierz taki, który odpowiada twojemu rodzajowi skóry. Aby końcowy efekt makijażu był rewelacyjny, bardzo dokładnie wygładź podkład. Wypróbuj np.: Catrice HD Liquid, podkład kryjący Gosh lub krem BB azjatyckiej marki SKIN 79. Jeżeli zależy ci na ukryciu rozszerzonych porów, dokładnie rozsmaruj podkład. Najlepsze efekty osiągniesz za pomocą gąbeczki Beautyblender. Pamiętaj, aby warstwa podkładu nałożona na skórę była bardzo cienka; nie zapomnij o zaaplikowaniu kosmetyku na płatki uszu, na skórę szyi, przy skrzydełkach nosa i w kącikach ust. Uwaga: odcień bazy i podkładu musi być do siebie jak najbardziej zbliżony.

I po trzecie, puder wygładzający

Puder utrwala cały makijaż i kamufluje rozszerzone pory skóry. Wypróbuj Prime & Poreless z Too Faced lub zrób własną mieszankę z półproduktów: krzemionki, mikrosfer silikonowych albo pudru jedwabnego. Aplikuj go szerokim i lekko zaokrąglonym pędzlem. Pamiętaj, aby nanieść niewielką ilość produktu. Jeżeli zależy ci na mocniejszym kryciu, dokładaj kolejne warstwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *