Menu

Kawowa płukanka do włosów. Moc odżywienia w małym ziarnie!

kawa-na-wlosy.jpg

Kochamy kawę za energię, której dodaje i aromat wprowadzający w dobry nastrój. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Są też kobiety, które nie wyobrażają sobie, żeby kawy mogło zabraknąć w ich codziennej pielęgnacji włosów!

Kawowa płukanka do włosów stała się hitem w ciągu kilku miesięcy. Wszystko za sprawą wielkiego powrotu do naturalnych metod pielęgnacji. Wyczerpanie wszystkich dostępnych opcji w kwestii olejów roślinnych i dobroczynnych ziół skłoniło kobiety do tego, żeby szukać ratunku dla włosów w innych produktach. Kawa stała się ulubieńcem wielu z nich.

Dotychczas kawowe peelingi były stosowane jako domowy sposób na cellulit. Sprawdzały się świetnie, ujędrniały i wygładzały skórę. Przyszedł jednak czas, aby wykorzystać kawę w pielęgnacji włosów. Jak się sprawdziła? Świetnie!

Jak kawa działa na włosy?

  • pobudza mikrokrążenie skórne,
  • odżywia i wzmacnia cebulki,
  • hamuje nadmierne wypadanie włosów,
  • przyspiesza porost włosów,
  • dodaje blasku i wygładza pasma,
  • ociepla i nieco przyciemnia kolor.

Wiele kobiet może przerazić się, kiedy usłyszą, że kawa przyciemnia włosy. To nie jest powód, żeby rezygnować z kawowych płukanek, które mają świetne działanie odżywcze i wzmacniające. Owszem, regularne stosowanie kawy w pielęgnacji włosów może je nieznacznie przyciemnić, ale efekt ten jest krótkotrwały i nie tak intensywny, jak można by pomyśleć.

Kawowa płukanka do włosów działa głównie dzięki dużej zawartości kofeiny w ziarnach. Ta naturalna substancja pobudzająca nie tylko odgania poranną senność, ale przyspiesza mikrokrążenie skórne. Składniki odżywcze są szybciej i lepiej transportowane do cebulek, a więc włosy wzmacniają się i poprawia się ich ogólne kondycja.

Przepis na płukankę do włosów z kawy:

Przygotowanie kawowej płukanki do włosów jest proste. Najpierw standardowo zaparzamy 2-3 łyżeczki kawy w szklance gorącej wody. Po kwadransie odcedzamy kawę od fusów i rozcieńczamy napar z chłodniejszą wodą. Teraz wystarczy, żeby kawowa esencja trafiła na włosy, a po kilku tygodniach efekty same się uwidocznią.

Najlepsze rezultaty kawowa płukanka przynosi wtedy, gdy zostaje na włosach przynajmniej kilka minut, dlatego zaleca się moczenie w niej włosów. Taki sposób pozwala aktywować działanie kofeiny i sprawdza się lepiej niż zwykłe spłukiwanie włosów.