Menu

Proste sposoby na nową fryzurę bez obcinania włosów.

wlosy.jpg

Nowa fryzura? Czemu nie! Ale co jeśli nie chcesz skracać ani podcinać włosów? Nie martw się, bo są prostsze sposoby na nową fryzurę. Sprawdź, jak zrobić udawanego boba, uczesać grzywkę, ułożyć nowy przedziałek, doczepić pasemka.

Udawany bob to bardzo modna fryzura. Polecana jest wszystkim niezależnie od kształtu twarzy. Jeżeli lubisz wyglądać modnie, a masz długie włosy i nie chcesz ich obcinać, to poznaj niezawodną metodę, która ułatwi ci takie czesanie się. Włosy zwiąż na karku w luźny kucyk, a następnie podwiń jego koniec do wewnątrz i schowaj pod włosami. Wystające pasemka zabezpiecz wsuwkami. Udawany bob jest gotowy! Wariacją na temat tej fryzury jest udawany lob. Zrób delikatne fale na włosach, zwiąż je w kucyk, a potem zwiń go i podepnij wsuwkami przy karku. Możesz wysunąć kilka kosmyków, aby uczeniu dodać lekkości.

Grzywka u każdego wygląda dobrze. Niestety nie każda z nas może pozwolić sobie na drastyczne obcinanie włosów i modelowanie grzywki. Co możesz zrobić? Na czubku głowy uczesz wysoki kok. Nie owijaj wokół niego luźno wystających pasemek, lecz zaczesz je do przodu tak, aby utworzyły grzywkę. Jednak jeśli grzywka nie podoba ci się, zaczesz ją do tyłu i utrwal lakierem w sprayu lub pianką. Dłuższe pasemka zepnij z tyłu głowy wsuwkami lub klamerką.

Czy wiesz, że zaczesanie przedziałka na lewą lub prawą stronę może diametralnie odmienić twój wygląd? Równie dobrze będziesz wyglądać, gdy przedziałek zrobisz na środku głowy. Jeżeli zaczeszesz włosy na drugą stronę niż do tej pory, to twoja fryzura zyska objętość, a włosy będą bardziej puszyste i uniesione u nasady. Większą objętość zyskasz także wtedy, gdy doczepisz sztuczne pasemka. Zabiegowi poddaj się w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że twoje włosy nie będą obciążone, a cebulki włosowe nie zniszczą się. Możesz doczepić pasemka w różnych kolorach – dzięki temu nadasz fryzurze trójwymiarowości.

Zmień charakter uczesania. Jeżeli do tej pory nosiłaś gładko zaczesane włosy, tym razem potargaj je i spraw, aby nowa fryzura wyglądała na niedbale ułożoną. Zamiast lokówki zastosuj prostownicę. Twoje loczki i fale będą wyglądać oryginalnie i pięknie. Nie zapomnij o akcesoriach i ozdobach. Na włosy załóż opaskę, wepnij kilka spinek lub dodaj kolorowe wstążki.