Skarpetki złuszczające do stóp zastąpią peeling, pumeks, tarkę i frezarkę, ale powinny ich używać osoby, których skóra jest zdrowa i odporna na podrażnienia. Dowiedz się, jak działają skarpetki złuszczające do stóp i jak ich używać.

Skarpetki złuszczające do stóp – właściwości

Skarpetki złuszczające do stóp są wykonane z cienkiego plastiku i zostały nasączone kosmetykiem w formie żelu. Zawarte w nim składniki aktywne to przede wszystkim kwasy owocowe i substancje nawilżające, na przykład alantoina. Skarpetki złuszczające do stóp, w przeciwieństwie do tarki i pumeksu, nie podrażniają skóry. Zawarte w nich stężenie kwasu jest niewielkie, dlatego ich działanie jest w pełni bezpieczne.

Jak działają skarpetki złuszczające do stóp?

Skarpetki złuszczające do stóp działają dwutorowo: złuszczają naskórek oraz nawilżają i regenerują skórę.

Za złuszczanie naskórka są odpowiedzialne kwasy owocowe, na przykład kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy lub cytrynowy. Złuszczanie trwa około tygodnia, a rozpoczyna się dopiero dzień po nałożeniu skarpetek. W trakcie tego procesu skóra jest bardziej narażona na promienie słoneczne, dlatego zabiegi z kwasami powinno wykonywać się jesienią i zimą, kiedy ciało nie jest narażone na silne promieniowanie UV. Jeżeli zdecydujesz się na nie późną wiosną lub latem, nie zapomnij użyć kremu z wysokim filtrem SPF.

Z kolei za nawilżenie i natłuszczenie skóry odpowiadają składniki takie jak alantoina, mocznik i olej rycynowy. Mimo że skarpetki złuszczające do stóp zawierają składniki o takich właściwościach, po zakończeniu procesu złuszczania naskórka (czyli po tygodniu) sięgnij po osobne nawilżacze, które przedłużą efekt wygładzenia skóry.

Skarpetki złuszczające do stóp – jak ich używać?

Skarpetki złuszczające do stóp należy pozostawić na stopach przez czas określony przez producenta. Jeżeli skóra nie ma skłonności do alergii i dobrze toleruje kwasy, można wybrać jego górną granicę. Skarpetki złuszczające do stóp należy nałożyć na mokre stopy, a po ich zdjęciu trzeba dokładnie umyć i wytrzeć skórę. Przez tydzień po zabiegu nie zaleca się stosowania peelingów do stóp, pumeksu, ścierających gąbek itp. Wskazane jest częste nawilżanie stóp kremem lub oliwką, co sprawi, że martwy naskórek zacznie odpadać w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *