Dobry sprzęt fryzjerski do zabiegów koloryzacji ułatwia pracę i pozwala na większą precyzję podczas aplikacji środków koloryzujących. Efektem jest dokładnie wykonany zabieg i mnóstwo zadowolonych klientek. Poznaj Highlighting Foam Strips od Colorcuts, innowacyjne piankowe paski, które pomogą Ci wykonywać świetne koloryzacje, oszczędzać czas, a jednocześnie dbać o środowisko. 

Koloryzacja włosów, poza specjalistycznymi kosmetykami, wymaga profesjonalnych akcesoriów fryzjerskich, które usprawnią zabieg i umożliwią przeprowadzenie poszczególnych czynności precyzyjnie i komfortowo. Renomowana maltańska marka Colorcuts stworzyła nowoczesne akcesorium fryzjerskie – Highlighting Foam Strips, piankowe paski do koloryzacji, które w Twoim salonie zastąpią folię aluminiową. Folia to nie tylko niepraktyczny gadżet, ale i powód wielu nieudanych koloryzacji, zniszczonych pasm i osłabienia ogólnej kondycji włosów klientek.

Pasma, po nałożeniu farby czy rozjaśniacza, muszą pewien czas “odpoczywać”. Zachodzą wówczas reakcje chemiczne, które zmieniają barwę włosa. W tym czasie barwnik wnika przez łuski i utrwala się. Potrzeba do tego odpowiedniej temperatury i dostępności powietrza. Wielu fryzjerów stosuje folię aluminiową, by zwiększyć temperaturę kosmyków i przyspieszyć proces farbowania. Zwykła folia często prowadzi to “przegrzania włosów”. Substancje utleniające zawarte w środkach do koloryzacji w połączeniu z aluminium powodują, że temperatura wewnątrz folii jest zbyt wysoka, a włosy się “palą”. W efekcie powstają defekty estetyczne jak niedokładnie farbowane włosy, plamy, niechciane pasemka czy nieodpowiedni kolor. W skrajnych przypadkach, owijanie pasemek folią może doprowadzić do ich łamliwości, wypadania czy podrażnień skóry głowy. Możesz tego uniknąć! Z Highlighting Foam Strips masz pewność, że koloryzacja jest bezpieczna, a Ty możesz łatwo kontrolować jej przebieg. 

paski do farbowania wlosow

Piankowe paski do koloryzacji – nowoczesne fryzjerstwo z Highlighting Foam Strips

Wysokiej jakości polistyrenowe paski do wielowarstwowej koloryzacji włosów zrewolucjonizowały rynek fryzjerski. W profesjonalnych salonach odchodzi się od folii aluminiowej i stawia na nowoczesne, praktyczne rozwiązania, które dodatkowo nie szkodzą środowisku. Highlighting Foam Strips możesz użyć kilkukrotnie – wystarczy je uprać (ręcznie lub w pralce) i wyszyć. Pojedyncze paski o wymiarach 10 x 30,5 cm możesz dowolnie docinać, w efekcie czego starczą nawet na 800 użyć. Paski Colorcuts w 80% wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. W porównaniu z folią aluminiową rozkładają się szybciej i są bardziej przyjazne środowisku.

Właściwości pasków do koloryzacji Highlighting Foam Strips od Colorcuts:

  • Komfortowa i szybka aplikacja mieszanek koloryzujących.
  • Łatwe i szybkie usuwanie z włosów.
  • Lekkość, elastyczność i wygoda, zarówno dla stylistów, jak i klientek.
  • Wielorazowość i ekologiczny materiał.
  • Utrzymanie optymalnej dla włosów temperatury.
  • Minimalizacja ryzyka zniszczeń podczas zabiegów.
  • Możliwość pełnej kontroli nad każdym etapem koloryzacji.
  • Półprzezroczysta struktura pozwalająca na obserwację zmiany zabarwienia pasm.
  • Kilka kolorów pozwalających na odróżnienie od siebie poszczególnych pasm.
  • Są kompatybilne ze wszystkimi technikami farbowania.

Paski dostępne są na stronie www.colorcuts.mt

Highlighting Foam Strips