Menu

Kawa na włosy? Zrób sobie kawową płukankę lub peeling

kawa-na-wlosy.jpg

Domowe sposoby pielęgnacji włosów to najtańsze i jak się okazuje najbardziej skuteczne metody na piękne włosy. Kochamy oleje do włosów za ich bogate składy i właściwości. Uwielbiamy miód, nabiał i zioła za ich delikatność i kompleksowe działanie. Od dziś oprócz nich możemy włączyć także kawę do pielęgnacji włosów.

W momencie, gdy nie wiesz, jak zadziałać na swoje włosy, żeby odzyskały zdrowie, sięgaj po produkty, które masz pod ręką. Kawa na włosy jest świetnym sposobem na przyspieszenie porostu, wygładzenie, nabłyszczenie i peeling głowy.

Podstawowe właściwości kawy w pielęgnacji włosów to:

  • przyspieszenie wzrostu za sprawą kofeiny, która pobudza mikrokrążenie,
  • zahamowanie wypadania włosów przez odżywianie cebulek,
  • oczyszczanie i odżywianie skóry głowy za sprawą peelingu kawowego,
  • wygładzenie i nabłyszczenie włosów od nasady po końce.

Trzeba jednak wiedzieć, że kawa przyciemnia włosy. Regularne stosowanie kawowych płukanek może nadać mocniejszego i cieplejszego odcienia kosmykom. Nie jest to jednak efekt trwały. Zaraz po tym, jak odstawimy kawowe płukanki do włosów, kolor wraca do normy. Mimo wszystko kawa w pielęgnacji włosów lepiej sprawdza się u brunetek, chyba że mamy jasne włosy, ale zależy nam na lekkiej zmianie ich odcienia.

Jak wykorzystać kawę w pielęgnacji włosów?

Naturalna kawa na włosy sprawdza się bardzo dobrze. Najważniejsze jest, aby wybrać tę najlepszej jakości, naturalną i jak najmniej przetworzoną. Droga do pięknych włosów jest potem krótka i przyjemna. Nie ma przecież nic bardziej relaksującego niż kuracja dla włosów pachnąca świeżo zmielonymi ziarnami czarnej kawy.

Najpopularniejsze sposoby na kawę na włosy to:

  • kawowa płukanka do włosów,
  • kawowy peeling do skóry głowy,
  • kawa jako dodatek do odżywek i szamponów.

Płukanka do włosów z kawy

Około 2-3 łyżeczki zmielonej kawy zalać gorącą wodą i odczekać 10 minut. Fusy oddzielić od zaparzonej kawy. Ostudzić i dolać około pół litra czystej, letniej wody. Przygotowana płukanka kawowa na włosy może wylądować na dwa sposoby – możemy moczyć w niej włosy lub z jej pomocą spłukiwać pasma nad umywalką.

Kawowy peeling skóry głowy

Skóra głowy również wymaga regularnego oczyszczania m.in. ze złuszczającego się naskórka. Samo płukanie włosów i mycie ich szamponem nie wystarcza. Kawowy peeling skóry głowy świetnie poradzi sobie z tym problemem, a dodatkowo odżywi i wzmocni cebulki włosów.