Menu

Draping – nowa technika konturowania twarzy.

draping.jpg

Było już konturowanie twarzy rozświetlaczem, bronzerem i korektorami. Teraz nastała pora na draping, czyli modelowanie za pomocą różu do policzków. Sprawdź, na czym polega ta metoda i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami urodowymi.

Czym jest konturowanie twarzy?

Konturowanie to taki sposób malowania się, dzięki któremu zakamuflujemy niedoskonałości i podkreślimy atuty twarzy. Wykorzystując kosmetyki we właściwych odcieniach i stosując odpowiednio dobrane akcesoria do makijażu, możesz osiągnąć naprawdę rewelacyjny efekt. Podczas konturowania pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, zaaplikowane kosmetyki rozetrzyj tak, aby na skórze nie pozostały żadne smugi i plamki. Po drugie, nie musisz nakładać kilku warstw produktów. Wystarczy tylko jedna – na pewno będziesz wyglądać pięknie. I po trzecie, jasny odcień uwydatnia atuty twarzy, ciemny – ukryje garbaty nosek lub wysokie czoło.

Jakie znamy techniki konturowania twarzy?

Popularnymi metodami modelowania twarzy są: strobing, clown contouring, baking face, bronzing. Pierwsza z nich, strobing, to modelowanie twarzy przy pomocy rozświetlaczy. Skóra nabiera połysku, jest rozjaśniona, promienna i świeża. Clown contouring to nakładanie korektorów w kolorze czerwonym, zielonym i żółtym. W efekcie twoja twarz przypomina makijaż clowna. Baking face polega na przypudrowaniu tych miejsc na twarzy, na których odbija się światło, i okolic oczu. Bronzing zaś to modelowanie twarzy bronzerem. Rezultat? Piękna i jednolita opalenizna.

Draping – nowa technika konturowania twarzy.

Draping to taka metoda malowania twarzy, która polega na nakładaniu różu do policzków. Co da ci taki makijaż? Twoja buzia będzie optycznie szczuplejsza, bardziej promienna i świeższa. Dzięki kosmetykowi uzyskasz naturalny rumieniec. Jak konturować twarz według zasad drapingu? Róż do policzków nałóż na szczyt kości policzkowych, skórę czoła przy linii włosów, czubek nosa i szyję. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując pryzmę, czyli róż do policzków w kilku odcieniach zamknięty w kompaktowym opakowaniu. Równie dobrze możesz zastosować kilka produktów w jasnych i ciemnych odcieniach. Pamiętaj, aby róż do policzków dokładnie rozetrzeć; nie może tworzyć żadnych plamek i smug.