Menu

Jak malować się do szkoły? Kilka niezawodnych wskazówek.

makijaz.jpg

Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Każda dziewczyna chce wyglądać pięknie, mieć najmodniejsze ubrania i perfekcyjny makijaż. Ale co zrobić, kiedy nauczyciele nie pozwalają malować się na zajęcia? Poznaj kilka niezawodnych wskazówek dotyczących szkolnego makijażu.

Po pierwsze, umiar.

Makijaż do szkoły nie może być wyzywający. O wiele lepszym rozwiązaniem jest delikatnie pomalowana twarz w romantycznym i dziewczęcym stylu. Dobieraj takie kosmetyki, które idealnie dopasowują się do kolorytu twojej karnacji i współgrają z barwą włosów i tęczówki oczu. Nie nakładaj zbyt dużej ilości podkładu, pudru i maskary – taki makijaż doda ci lat. Pamiętaj, że wygląd ma wpływ na to, jak oceniają cię inni. Mocno wytuszowane rzęsy, smoky eyes i rozświetlone policzki pasują jedynie na szkolną imprezę.

Po drugie, pielęgnacja.

Nastolatki bardzo często zmagają się z trądzikiem. Stosują takie produkty, które zakamuflują niedoskonałości i sprawią, że ich cera będzie wyglądać o wiele lepiej. Niestety, nie wszystkie dziewczyny wiedzą, że kosmetyki kolorowe mogą jednocześnie leczyć trądzik. Co zatem zrobić? Wybieraj podkłady przeznaczone do cery tłustej, mieszanej lub ze skłonnością do powstawania niedoskonałości. Produkty takie powinny mieć lekką i beztłuszczową konsystencję, muszą zawierać składniki antybakteryjne i mieć właściwości pielęgnacyjne. Podobne działanie mają korektory i pudry transparentne, z których także powinnaś korzystać.

Po trzecie, zdrowie.

Makijaż nie będzie potrzebny ci wtedy, kiedy twoja cera będzie piękna i zadbana. Dlatego zdrowo się odżywiaj, w ciągu dnia przyjmuj około 1 litra niegazowanej wody, uprawiaj sport. Nie opuszczaj lekcji WF-u, bo to dzięki nim będziesz pięknie wyglądać. Stosuj kosmetyki apteczne, dermokosmetyki lub preparaty przepisane przez dermatologa. Całkiem niezłym rozwiązaniem jest używanie produktów bogatych w składniki naturalne: witaminy, kwasy tłuszczowe, owocowe i ziołowe ekstrakty.