Żeby dobrze wyregulować i pomalować brwi, trzeba wiedzieć, jaki powinny mieć kształt. Jak wyznaczyć ten idealny? Poznaj zasady, dzięki którym będzie to łatwe.

Zadaniem brwi jest ochrona przed wilgocią, która mogłaby skapywać do oczu. Odpowiadają też za okazywanie naszych emocji, zdziwienia, złości, radości. Ale do tego nie muszą mieć idealnej krzywizny, prawda? Racja.

Brwi odgrywają jednak bardzo ważną rolę również jako ozdoba naszej twarzy. Mogą podkreślać piękno spojrzenia, uzupełniać makijaż, odwracać uwagę od pewnych niedoskonałości i po prostu upiększać. Do tego jednak przydaje się idealny kształt brwi. A oto wskazówki, jak go najprościej określić.

Idealny kształt brwi – dla każdego inny

Niestety nie ma jednego określonego kształtu brwi, który można byłoby określić jako idealny. Dla każdego idealne będą inne brwi, dlatego że każda twarz jest inna. Może mieć inną szerokość, inaczej zarysowaną szczękę lub kości policzkowe, inny kolor i wielkość oczu. Do tego wszystkiego i każdego szczegółu twarzy należy dopasować wygląd swoich brwi.

Brwi z szablonu – NIE

Najgorszy pomysł to kupienie gotowego szablonu i odrysowanie od niego swoich brwi. Nawet jeśli w zestawie gotowców będzie kilka albo kilkanaście różnych szablonów, szanse, że znajdziemy ten idealny, są marne. Efekt odrysowanych brwi będzie sztuczny, komiczny i oszpeci naszą twarz, zamiast nadać jej ładny wygląd.

Skorzystaj z pomocy fachowca!

Metod wyznaczania kształtu brwi jest kilka. Jedną z nich jest skorzystanie z pomocy specjalistek w tej dziedzinie, które zrobią to profesjonalnie.

Najlepszymi specjalistkami w tej kwestii są linergistki, które bazując na doświadczeniu i wiedzy wyznaczają perfekcyjne łuki brwiowe. Muszą umieć to robić, ponieważ jest to pierwszy krok do makijażu permanentnego. Tego, który utrzymuje się nawet do 2 lat. Złe wyznaczenie kształtu brwi w tym przypadku może kosztować klientkę trwałe oszpecenie.

Pomóc mogą też kosmetyczki, które na co dzień zajmują się robienie henny na brwi oraz ich regulowaniem. One też powinny umieć wyznaczać idealny łuk brwiowy dla danej twarzy.

Jak wyznaczyć kształt brwi samodzielnie?

Nawet jeśli nie znasz zasad geometrii i nie wiesz, jak wyliczyć długość, zakrzywienie i grubość łuku brwiowego, masz szansę wyznaczyć jego kształt własnymi siłami. Jak? Potrzebujesz cienkiego patyczka, długopisu albo innego podłużnego przedmiotu. Nada się też niewielki pędzel do makijażu, który powinnaś mieć pod ręką. Z tym gadżetem wyznaczenie idealnego kształtu brwi nie powinno stanowić żadnego problemu. Jak to zrobić?

  1. Wyznacz początek brwi, przykładając patyczek do płatka nosa i prowadząc go wzdłuż wewnętrznego kącika oka. Brew powinna sięgać miejsca, które wyznaczył patyczek – jeśli włoski są poza nim, należy je usunąć.
  2. Wyznacz zakończenie brwi, ponownie przykładając patyczek do płatka nosa, ale tym razem prowadząc go przez zewnętrzny kącik. Miejsce wyznaczone przez patyczek będzie idealny zakończeniem brwi.
  3. Wyznacz najwyższy punkt brwi, raz jeszcze prowadząc patyczek od płatka nosa w kierunku czoła tak, aby przecinał się z zewnętrzną linią tęczówki oka. W tym miejscu powinien być szczyt brwi.

Dodatkowe wskazówki. Brwi a kształt twarzy

Skąd możemy wiedzieć, czy do naszej twarzy pasują brwi łagodnie zaokrąglone, czy może jednak bardziej zaostrzone? W tej kwestii warto kierować się wskazówkami dotyczącymi doboru kształtu brwi do kształtu twarzy.

Brwi a kształt twarzy:

  • Twarz owalną załagodzi delikatnie zaokrąglony, naturalny łuk brwiowy, który wyraźnie zwęża się na końcach.
  • Twarz trójkątna powinna mieć uniesione przy końcach, zbliżone do siebie i zagęszczone brwi, które wyszczuplą czoło.
  • Twarz podłużną można nieco skrócić szerokimi brwiami, niemal poziomymi, bez widocznych łuków.
  • Twarz okrągła wymaga wyszczuplenia, co mogą zapewnić mocno zaostrzone ku górze, nie zaokrąglone, cieńsze brwi.
  • Twarz kwadratowa jest ostra, więc złagodzą ją naturalne, delikatnie podkreślone i bardzo subtelnie zaokrąglone łuki brwiowe.
  • Twarz w kształcie serca będzie wyglądała dobrze w towarzystwie brwi wygiętych w 2/3 długości i opadających cieńszą końcówką w dół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *