Dobroczynne działanie masażu na nasz organizm zostało wiele razy udowodnione i potwierdzone przez zwolenników tych zabiegów. Do wyboru mamy masaże klasyczne, sportowe, rozluźniające, fizjoterapeutyczne i… masaż balijski. Czym wyróżnia się od innych? Jakie ma zalety?
Założeniem masażu jest ukojenie ciała, ale również duszy. Dobrze wykonany masaż uwalnia od napięcia, łagodzi stres i pozwala na chwilę wytchnienia. Doskonalenie w tego rodzaju zabiegach musi opierać się na poznaniu tajników anatomii, aromaterapii, refleksologii i wielu innych dziedzin pokrewnych. Tylko kompleksowe działanie może przynieść oczekiwane efekty.
Dlaczego masaż balijski jest najlepszy?
Oczywiście nie dla wszystkich, bo każdy ma swoje subiektywne odczucia w kwestii lepszych lub gorszych zabiegów. Faktem pozostaje jednak, że pod względem korzyści dla organizmu, jakie oferuje masaż balijski, to najbardziej opłacalna opcja.
Masaż balijski – rodzaj masażu wywodzący się z egzotycznej wyspy Bali i wykorzystujący tradycyjne indonezyjskie techniki masażu; łączy w sobie akupresurę, ajurwedę, masaż stóp i dłoni, aromaterapię, masaż relaksacyjny itp.
Co daje takie połączenie?
Dzięki różnym technikom, jakie łączy w sobie masaż balijski, uważa się go za najlepszy sposób na rozluźnienie i regenerację obolałych mięśni. Po dużym wysiłku fizycznym i zmęczeniu organizmu masaż balijski pozwala prawdziwie odpocząć. Poprawny sposób masowania może wywołać stan relaksu i przyjemnego rozespania podobnego do tego, które towarzyszy nam po wybudzeniu się z przyjemnego snu.
Jak wykonuje się masaż balijski?
Zabieg polega głównie na silnym ucisku dłońmi w określonych miejscach, które przeplata się z intensywnym rozcieraniem, gładzeniem i opukiwaniem, a czasami delikatnym rozciąganiem skóry.
Bardzo ważnym elementem masażu balijskiego są olejki eteryczne, które mają oddziaływać na zmysły (np. olejek różany, jaśminowy, z bergamotki itp.) w połączeniu z odprężającymi dźwiękami balijskiej muzyki. Często jeszcze przed rozpoczęciem właściwego masażu dostajemy do wypicia napar z imbiru, który ma powoli przenosić w rozleniwiony stan.
Co ciekawe, masaż balijski obejmuje całe ciało, także twarz, głowę, a nawet biust. Oczywiście można zastrzec, aby masażystka omijała określone partie ciała. W założeniu masaż balijski podchodzi jednak do ciała w sposób holistyczny i nie pomija się nawet palców u rąk i nóg.
Dodaj komentarz