Menu

Co z tym podkładem? Perfekcyjny makijaż przez cały dzień.

skora.jpg

Każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie. Niestety, kosmetyki często zbrylają się, zmieniają kolor, brudzą ubrania i nie utrzymują się na twarzy tak długo, jak byśmy tego chciały. Jeżeli i tobie zależy na tym, aby mieć piękny makijaż, zobacz, jak poprawnie zaaplikować podkład.

Co zrobić, jeśli podkład po kilku godzinach zważył się na twarzy? Prawdopodobnie na skórze znajduje się gruba warstwa sebum. Pod podkład stosuj bazę, która przedłuży trwałość kosmetyku, zakamufluje niedoskonałości i wygładzi powierzchnię skóry twarzy. Jeżeli masz tłustą lub mieszaną cerę, powinnaś unikać kosmetyków z zawartością alkoholu i innych wysuszających substancji. Zamiast tego stosuj lekkie kremy nawilżające, wodę termalną i bibułki matujące.

Jeżeli podkład zbiera się w zmarszczkach, przy skrzydełkach nosa lub pomiędzy fałdkami skóry, to powinnaś zmienić sposób pielęgnacji. Każdego ranka stosuj kremy nawilżające, a raz lub dwa razy w tygodniu – peelingi. Równie dobrze możesz stosować mgiełki i wody termalne. Peeling natomiast złuszczy martwy naskórek i wygładzi skórę. Dzięki temu o wiele łatwiej zaaplikujesz podkład.

Jak uniknąć efektu maski? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób nakładasz podkład. Aby cieszyć się naturalnym makijażem i piękną skórą, fluid rozprowadź poza linię żuchwy, na skórę szyi i na płatki uszu. Do aplikacji użyj gąbeczki lub płasko ściętego pędzla. Nałóż jedną warstwę podkładu, a jeśli zależy ci na lepszym kryciu, dołóż kolejne. Pamiętaj, aby każdą z nich dokładnie rozprowadzić.

Czy wiesz, że podkład może się utlenić, czyli zmienić kolor na ciemniejszy? Prawdopodobnie zapomniałaś utrwalić makijażu pudrem. Kosmetyk taki zapobiega ścieraniu się podkładu, zachowuje jego kolor i sprawia, że makijaż jest o wiele ładniejszy. Zmiana pH skóry również może przyczynić się do tego, że podkład utlenia się. Pamiętaj zatem, aby po każdym myciu twarz przetrzeć tonikiem.